IPKO Superliga

Prishtina përforcohet me sulmuesin e Hajdukut, kthehen Pefqeli dhe Hasanaj

Prishtina e pandalshme në merkato në prag të sezonit të ri futbollistik. Klubi bardhekaltër, pasi nënshkroi me Sabien Lilajn dy ditë më parë, ka zyrtarizuar këtë të mërkurë edhe 3 afrime të tjera. Bëhet fjalë për Nikson Memajn, Mërgim Pefqelin dhe Donat Hasanaj.

Nikson Memaj, sulmues krahu, kthehet nga futbolli kroat në atë kosovar. Memaj, para se të luante për dy vite e gjysmë tek Hajduku i Spitit, ka luajtur në Kosovë për Gjakovën dhe Vëllaznimin.

“Jam kthyer te Prishtina sepse më kanë pëlqyer projekti dhe ambiciet që ka klubi. Jam një futbollist profesionist dhe duhet të jem i përgatitur për të përballuar me sukses konkurrencën në ekip. Jam gati për të luftuar për një vend në formacion dhe pikërisht për këtë gjë kam ardhur për të lënë gjurmë në klubin më të madh në Kosovë”, – deklaroi për faqen e klubit gjakovari.

Ndërkohë Pefqeli kthehet te Prishtina pas përvojës që kaloi te Llapi, ndërsa Hasanaj luajti nga gjashtë muaj te Drita dhe Flamurtari.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency