IPKO Superliga

Prishtina “përmbys” Llapin dhe ngjitet në vendin e dytë

Prishtina ka arritur të marrë një tjetër fitore, këtë herë 2-1 me përmbysje, në sfidën e luajtur në “Fadil Vokrri” të kryeqytetit përballë skuadrës nga Podujeva, Llapit.

Miqtë kaluan të parët në avantazh, në minutën e 10 të pjesës së parë, me anë të Maliqit, që shfrytëzoi mirë një krosim të Namanit dhe dërgoi topin në rrjetën e portierit Beka.

Skuadra e Mirel Josës reagoi fuqishëm në pjesën e dytë, duke spostuar lojën në gjysmëfushën kundërshtare dhe arriti të baraspeshojë shifrat në minutën e 60, me anë të Khalid.

Goli i fitores për Prishtinën do të vinte vetëm në minutën e 91-të, kur sulmuesi nga Tirana, Mario Morina mori një pasim nga Dallku dhe arriti ta dërgojë në rrjetën e portës së Llapit.

Me këto 3 pikë, Prishtina ngjitet në kuotën e 18 pikëve dhe mban përkohësisht vendin e dytë, me 5 pikë më paks se Feronikeli që kryeson renditjen.

Feronikeli nis shkëputjen në krye, Drita triumfon në Drenicë

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency