Digitalb Kupa

Prishtina u falet penalltive dhe shkon në gjysmëfinale, Dukagjini eliminon Drenicën

Fundjavën e kaluar Prishtina pësoi humbjen e parë të vitit 2021, pasi u mposht nga Feronikeli në ndeshjen e kampionatit, por sot i ktheu reston skuadrës nga Drenasi, duke e eliminuar nga Kupa e Kosovës.

Pas një ndeshjeje të fortë dhe të luftuar shumë, me raste në të dyja anët dhe dëshirë të skajshme për të kaluar në mesin e katër skuadrave më të mira në këtë sezon, koha e rregullt dhe 30 minutat shtesë u mbyllën në barazim pa gola dhe gjithçka u vendos në goditjen e 11-metërshave.

Aty më të suksesshëm ishin kryeqytetasit të cilët në fund shënuan fitore me rezultat të përgjithshëm 4-2. Jean Carrioca dhe Besmir Bojku dështuan nga pika e penalltisë, ndërsa te Prishtina gaboi vetëm Krasniqi, ndaj kryeqytetasit ia dolën të avancojnë më tej në gjysmëfinale.

Befasia ka qenë në sfidën tjetër çerekfinale, ku Dukagjini që militon në Ligën e Parë, mposhti Drenicën me rezultatin 1-0 dhe e eliminoi nga Kupa. Trajneri Bledar Devolli u shfaq mjaft i nervozuar dhe u ankua për disa vendime të arbitrit, teksa paralajmëroi edhe dorëheqjen pas ndeshjes, por tani mbetet të shihet nëse do ta pranojnë këtë drejtuesit e Drenicës.

Edhe këtu pati disa raste të mira shënimi, megjithatë mjaftoi një gol i Jeton Dushit, që i dha fitoren skuadrës që po drejtohet me mjaft sukses nga ish mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, Armend Dallku.

Dukagjini ka një skuadër mjaft të mirë dhe me shumë gjasë që të rikthehet në Superligë, pasi aktualisht është e dyta në tabelë në Grupin A me 39 pikë, dy më pak se Malisheva, kurse Drenicën e pret punë shumë e vështirë për të shpëtuar pa u larguar për herë të parë nga elita e futbollit kosovar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency