IPKO Superliga

Prishtina zgjohet në pjesën e dytë, mposht Dukagjinin dhe parakalon Gjilanin

Mendohej e lehtë për Prishtinën dhe në fakt e tillë rezultoi përballja e bardhekaltërve ndaj Dukagjinit në “Fadil Vokrri”, në kuadër të javës së 25-të të IPKO Superligës së Kosovës. Kryeqytetasit, të drejtuar nga Armend Dallku, vuajtën disi në pjesën e parë, që u mbyll në ekuilibër, 1-1.

Otto John zhbllokoi takimin në minutën e 30-të, por për befasinë e të gjithëve miqtë barazuan me Merlakun pak para se skuadrat t’u drejtoheshin dhomave të zhveshjes për pushimin mes pjesëve.

Ahmed Januzi riktheu qetësinë të vendasit në minutën e 68-të, më pas shënuan me radhë Korenica (85’) dhe Uka (88’).

Me këtë fitore Prishtina u rikthye shumë shpejt në vend të dytë, me 50 pikë, dy më pak se Drita e dy më shumë se Gjilani.

Ndërsa Dukagjini mbetet i fundit me vetëm 10 pikë nga 25 ndeshje.

Gjilani bën detyrën ndaj Vushtrrisë, Flamurtari befason Drenicën

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency