Merkato

Zhvillime te Roma, Mourinho pret me padurim Xhakën

Në orët e ardhshme, Roma pritet të zyrtarizojë dy goditjet e radhës. Pas Rui Patricios, Mourinho do të ketë në skuadër edhe Matias Viñan dhe Eldor Shomurodov, por Special One shpreson që së shpejti të përforcojë organikën me një tjetër lojtar cilësor të kërkuar prej muajsh.

Granit Xhaka është duke pritur telefonatën e Tiago Pintos për të bërë gati valixhet dhe të fluturojë për në Romë për ekzaminimet mjekësore dhe firmën. Sidoqoftë, situata midis verdhekuqve dhe Arsenalit mbetet e bllokuar. Pinto është ndalur në ofertën prej 15 milionë eurosh dhe ende nuk ka lëvizur për t’iu afruar kërkesës së klubit londinez prej 23 milionë eurosh.

Shpresa e Mourinhos është që marrëveshja të zhbllokohet në ditët e ardhshme, maksimumi javën e ardhshme për ta pasur 28 vjeçarin e keni në dispozicion në Trigoria.

Në fakt, te Roma shpresojnë të largojnë sa më parë lojtarët e padëshiruar, që Pinto të bëjë një tjetër hap për arritjen e marrëveshjes me Arsenalin për Xhakën. Emri i pare është ai i Robin Olsen. Lille i ka zbehur, por nuk i ka mbyllur përfundimisht, kontaktet me Romën. Falë ndërmjetësit që kontribuoi në mbylljen e operacioneve “Kluivert” dhe “Pau Lopez”, një portë tjetër franceze u hap për portierin: Rennes ka kërkuar informacion për mundësinë e huazimit me të drejtën e blerjes. Pedro pëlqehet në Spanjë, por Roma dëshiron ta shesë në Itali.  Santon, Fazio dhe Bianda po negociojnë për përfundimin e kontratës, ndërsa po Coric reflekton mbi ofertën në formën e huazimit nga Zyrihu, ndërsa Pastore pëlqen Monacon, por negociimi nuk është I lehtë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency