Serie A

Pritjet vendimtare, Strakosha parakalon emrat e mëdhenj

Thomas Strakosha e filloi këtë edicion si një bast i trajnerit Simone Inzaghi, i cili hoqi dorë nga ish portieri i kombëtares italiane, Federicho Marcheti, për t’i dorëzuar çelësat e prapavijës së Lazios, gardianit të kombëtares shqiptare.

Një bast i fituar plotësisht, sepse 22-vjeçari është kthyer në një pikë referimi tek bardhekaltrit, shumë pak gabime dhe një mori rastesh të rrezikshme të evituara, falë talentit dhe aftësive që disponon.

Vlerësimet nuk kanë munguar nga mediat ndërkombëtare dhe më i fundit vjen nga e përditshmja prestigjoze italiane, “Corriere dello sport”. Në një klasifikim të bazuar në statistika, kjo media e shkruar ka renditur 10 portierët që kanë mesataren më të lartë të pritjeve të jashtëzakonshme në Serinë A. Strakosha mban vendin e dytë me 3.1 pritje për ndeshje, natyrisht flitet për ndërhyrje që evitojnë gola të sigurt dhe jo për pritjet rutinë.

Në krye të klasifikimit ndodhet gardiani i Romës, Allison Becker, ndërsa vendi i 3-të është një befasi, pasi aty gjendet portieri i Beneventos gjate pjesës së parë të sezonit, Vid Belec. Slloveni u transferua tek Sampdoria në Janar, por nuk ka luajtur ende asnjë ndeshje.

Vetëm vendi i 4-t për kapitenin e Juves, Giggi Buffon, ndërsa në këtë renditje mungon numri 99 i Milanit, Ganluiggi Donnarumma, i cili shikohet se pasardhësi i Buffon në kombëtaren italiane.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency