Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Probleme me apendicitin, operacioni i mbrojtësit të Kombëtares del me sukses

Kastriot Dermaku ka kryer një ndërhyrje kirurgjikale ditën e diel. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, është pjesë e Lecce në Serie B, ekip me të cilin ka shënuar një gol në dhjetë ndeshje gjatë këtij sezoni.

30-vjeçari ka vuajtur nga apendiciti akut (dhembja e menjëhershme dhe e madhe e zorrës qorre). Lojtari dardan ka kryer një operacion që ka shkuar shumë mirë, siç konfirmohet edhe nga komunikata zyrtare e klubit.

Lecce njofton se futbollisti Kastriot Dermaku iu nënshtrua një operacioni urgjent mëngjesin e djeshëm në spitalin “Veris delli Ponti” në Scorrano, për një atak apendiciti akut. Operacioni rezultoi me sukses”.

Qendërmbrojtësi shtatlartë debutoi me kombëtaren e Shqipërisë në tetorin e vitit 2018, dhe deri tani numëron 13 ndeshje dhe një gol me kuqezinjtë.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...