Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Probleme me gjurin, Argjentina në ankth për Correa-n

Argjentina në ankth për Joaquin Correa. Sulmuesi i Inter, i cili hyri në pjesën e dytë të ndeshjes miqësore kundër Emirateve të Bashkuara Arabe, pati një problem në gju në fund të ndeshjes, e njëjta gjë që e mbajti larg fushës një muaj e gjysmë më parë.

Mediet italiane raportojnë se për momentin nuk duket se është diçka t’u shqetësuar, por gjendja e lojtarit do të monitorohet ditë pas dite.

Duket se pas shqetësimeve për Dybala-n, Nico Gonzales, Papu Gomez dhe Romeros tashmë Argjentinës i është shtuar edhe Correa.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...