Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Probleme te Napoli, dëmtohet “ylli” i kampionëve të Italisë

Probleme te Napoli në prag të nisjes së sezonit të ri në Serie A, që do të transmetohet ekskluzivisht në SuperSport/DigitAlb.

Kampionët e Italisë e nisin mbrojtjen e titullit të shtunën në transfertë kundër Frosinones. Takim që do të transmetohet në SuperSport 3 (18:30).

Trajneri Rudi Garcia ka marrë një lajm të keq përpara debutimit të tij në pankinën e skuadrës së Napolit.

Lexo edhe: 

“Ylli” i skuadrës, Kvicha Kvaratskhelia ka humbur ndeshjen me Frosinonen si pasojë e problemeve muskulore.

Trajneri Garcia nuk dëshiron të rrezikojë sulmuesin gjeorgjian, i cili pritet të rikthehet për sfidën e dytë të kampionatit.

Atë përballë Sassuolos së Nedim Bajramit, e programuar të zhvillohet në “Diego Maradona” në datën 27 gusht.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...