Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Probleme të së shkuarës, Musah nuk mund të debutojë me Milanin në javën e parë të Serie A

Yunus Musah do të duhet të shtyjë debutimin e tij në ndeshjet zyrtare me fanellën e Milanit.

Mesfushori amerikan nuk do mund të luajë në ndeshjen e parë të Seria A, që Milan e luan të hënën në tranfertën ndaj Bologna-s, në orën 20:45, për shkak të kartonit të kuq të marrë në minutat e fundit të javës në fundit të kampionatit spanjoll.

Lexo edhe:

Musah u ndëshkua në minutën e 81’ të ndeshjes së Valencias ndaj Betis-it, që u mbyll në fund me barazimin 1-1.

Për këtë arsye Musah nuk do mund të jetë pjesë e skuadrës së Milanit për javën e parë të kampionatit italian, kështu do duhet ta shtyjë debutimin e tij në Serie A.

Ndërkohë duke nisur nga 19 gushti të gjitha ndeshjet e Serie A do të mund t’i ndiqni në Digitalb/SuperSport.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...