Serie A

Problemet shëndetësore, Sarri humb startin dhe përballjen me të shkuarën

U ul në stolin e Juventusit në fillim të verës, por për të bërë debutimin zyrtar në kampionat, Maurizio Sarri do të duhet të presë mesin e shtatorit, në ndeshjen në “Artemio Franchi” përballë Fiorentinës.

Tekniku i ri i bardhezinjve po trajtohet nga një pneumoni, që e ka prekur në mesin e gushtit dhe sipas konfirmimeve nga klubi i Juventusit, nuk do të jetë në pankinë në dy ndeshjet e para, përballë Parmës të shtunën dhe përballë Napolit, fundjavën e 2 shtatorit.

Përveç startit të kampionatit Sarri do të humbë kështu edhe mundësinë për të drejtuar Juventusin përballë ish skuadrës së tij, Napolit, të cilën e drejtoi për 3 sezone me mjaft sukses dhe ishin rivalët kryesorë të bardhezinjve.

Ish trajneri i Chelseat vazhdon të kurohet në një klinikë në Torino, ndërsa edhe sot ka shkuar në qendrën stërvitore bardhezi vetëm për të koordinuar punën, pasi këshilla e mjekëve është që të mos sforcohet. Në vend të Sarrit, në pankinë do të ulet ndihmësi i tij Giovanni Martuscielo.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency