Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Problemi i madh i Partizanit, mbrojtja e kuqe “fut ujë”

Partizani ka lëshuar shumë terren në javët e fundit, duke rrëshqitur në vendin e tretë.

“Demat” u mundën edhe në ndeshjen e fundit ndaj Skënderbeut (1-0), ndërkohë që kanë marrë vetëm 2 fitore në 14 takimet e fundit në kampionat.

Skuadra e kuqe nuk ka treguar vazhdimësi rezultatesh, ndonëse mbetet një nga pretendentet për të marrë pjesë në “Final 4”.

Çka bie në sy tek të kuqtë janë problemet në mbrojtje, pasi në vetëm 2 nga 15 ndeshjet e fundit në Superiore porta është mbajtur e paprekur.

Në 13 ndeshjet e tjera, skuadra ka pësuar gjithnjë, minimalisht një gol ose më tepër.

Lexo edhe:

Shifra që shqetësojnë, me Partizanin që në fazën e katërt do të sigurojë një nga dy vendet e para.

Në mënyrë që djemtë e Orges Shehit në gjysmëfinale të favorizohen dhe me barazimin për të shkuar në duelin për titullin.

Në horizont janë dy sfida në letër ku Partizani futet favorit në fushë, pasi si fillim do të presë Kukësin dhe më pas do të vizitojë Erzenin.

Gjithsesi, në Superiore mund të mposhtësh dhe mposhtesh nga çdo skuadër.

“Demat” presin kthesën, e mbi të gjitha stabilitetin që u ka munguar që nga periudha tetor-nëntor.

Kohë kur kanë kaluar dhe momentin më të mirë, me 6 fitore radhazi në Superligë.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...