Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Profesori vlerëson nxënësin: Arsenali përballohej tri vite më parë, tani jo

Arsenali po zhvillon një kampionat fantastik deri tani. Skuadra e Mikel Artetës kryeson Premier League me 37 pikë të grumbulluara në 14 javë, pesë më shumë se kampionët në fuqi të Manchester City.

Gunners rikthehen në fushë të hënën e 26 dhjetorit në një derbi londinez përballë West Ham, sfidë që do zhvillohet në “Emirates Stadium” dhe do transmetohet në SuperSport.

Trajneri i West Ham, David Moyes vlerësoi ekipin kundërshtar nëpërmjet një batute, teksa thuri elozhe edhe për homologun Mikel Arteta, i cili ndodhet në rrugën e duhur për të rikthyer titullin në klub pas 19 vitesh.

Mendoj se koha më e mirë për t’u përballur me Arsenalin ishte tri vite më parë… Qëkur Mikel mori drejtimin e skuadrës, ai ka bërë një punë të shkëlqyer”, u shpreh skocezi, i cili e ka pasur futbollist Artetën gjatë kohës që drejtonte Evertonin.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...