Kategoria Superiore

Progni: Teuta ambienti ideal, ëndërrojmë titullin kampion!(Video)

Goditja e sekondës se fundit të merkatos ishte befasuese me Gerhard Prognin që u largua nga Partizani për t’u rikthyer tek Teuta. Një lëvizje e papritur edhe për vetë protagonistin kryesor që pa kërkuar te ndezë asnjë polemikë, zbulon se nuk ka qënë thjesht dëshira e tij si u përfol në fillim, por një marrëveshje dypalëshe me drejtuesit e kuq.

Tek Teuta Progni ka gjetur një ambjent të ngrohtë, por më kryesorja lojtarë dhe një trajner cilësor, të cilët i kanë aftësitë për të bërë diferencën në Katergorinë Superiore.

Në të shkuarën 31-vjeçari ka veshur edhe fanellën e Kukësit, këtë fundjavë blutë do t’i ketë përballë dhe pavarësisht vlerësimit ka bindjen se buzqeshja në fund do ti takojë “djemve të detit”.

Teuta në këtë sezon po shikon me optimizëm nga horizonti europian, ky është objektivi, megjithëse ëndrra e mesfushorit shkon edhe përtej Europës.

 

To Top