Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Projekti dhe trajneri i ri, Ibrahimovic merr “frenat” e Milanit

LAS VEGAS, NEVADA - NOVEMBER 18: Zlatan Ibrahimovic on the grid during the F1 Grand Prix of Las Vegas at on November 18, 2023 in Las Vegas, United States. (Photo by Song Haiyuan/MB Media/Getty Images)

Zlatan Ibrahimovic është gati të zbërthejë projektin e ri të Milanit. Ish-sulmuesi i njohur suedez, tashmë me rol drejtuesi te Milani, do të flasë për herë të parë që nga rikthimi i tij në klub me “maskën” e tij të re.

Në konferencën për shtypin të planifikuar për të enjten e 20 qershorit, në mëngjes, përveçse do të ilustrojë lëvizjet e ardhshme të klubit, pritet të zyrtarizojë trajnerin e ri të “Djallit”, Paulo Fonseca.

Në rolin e tij të ri, Ibrahimovic është protagonist me Milanin që nga dhjetori, por si konsulent i Cardinales.

Lexo edhe:

Tifozët ende nuk e kanë të qartë se cilat janë funksionet e gjigantit suedez në klub.

Në kursin e ri të klubit kuqezi, pas shkarkimit të Stefano Piolit, Zlatani do të marrë në dorë situatën, duke studiuar dhe projektuar të ardhmen.

Ibrahimovic do të flasë për detyrat e tij dhe projektin e Milanit, duke shfrytëzuar rastin për të zyrtarizuar trajnerin e ri kuqezi.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...