Kategoria Superiore

Projekti i Laçit, drejtuesit u besojnë të rinjve

Laçi vijon të jetë një nga skuadrat me një strategji të qartë. Sigurisht që kurbinasit nuk kanë një staf të zgjeruar, ashtu sikur e kërkon një klub profesionist, por struktura është e konsoliduar dhe idetë janë të qarta. Presidenti Pashk Laska vijon t’u besojë të rinjve, lojtarëve të cilët mund t’i japin Laçit jo vetëm freskinë fizike, por edhe mundësinë për të mbushur arkat e klubit.

Largimet e Jon Mersinajt dhe Enis Çokajt u panë si një ogur i keq, por dalëngadalë te Laçi po konfigurojnë jo vetëm skuadrën e Eruopës, por edhe atë të së ardhmes. Afrimi i mesfushorit të Kombëtares së 21-vjeçarëve të Shqipërisë, Julian Shehu, po pasohet me rinovimet e elementëve të rëndësishëm në skuadër, pavarësisht moshës së tyre ende të re. Regi Lushkja dhe Redon Xhixha kanë vendosur të vijojnë me bardhezinjtë edhe për dy edicione të tjera, duke bërë që Laçi të ruajë boshtin e skuadrës, e cila sheh momentalisht vetëm 3 futbollistë të ashtuquajtur veteranë.

Ndriçim Shtubina, pavarësisht 32 viteve mbi supe, tregoi që mbetet një vlerë e shtuar e këtij grupi, Sebastian Toro, 29 vjeç, me paraqitjet e tij fitoi statusin e një prej qendërmbrojtësve më të fortë, ndërkohë që së fundmi është afruar edhe 31-vjeçari Aleksandër Ignjatovic, që pritet të përforcojë më shumë repartin e prapavijës.

Një strategji e hartuar me kujdes dhe që, pavarësisht buxhetit minimal, duket se ka dhënë frutet e duhura te Laçi, që vijon të jetë rregullisht pjesëmarrës në kompeticionet e UEFA-s, duke mbushur në këtë mënyrë arkat e klubit.

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency