Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Projektohet transferimi i bujshëm, Messi rival i Ronaldos në Arabi

Ka pasur shumë spekulime rreth transferimit të mundshme të “yllit” të PSG-së, Lionel Messi, në Arabinë Saudite në fund të sezonit, kur t’i përfundojë kontrata me PSG-në, duke ndjekur kështu hapat e rivalit të tij të përjetshëm, Cristiano Ronaldo.

Për ta bërë temën edhe më të nxehtë, mendon babai i argjentinasit, Jorge Messi, i cili është fotografuar në kryeqytetin e vendit, Riad.

Lexo edhe:

Sipas gazetës “Marca”, Al Hilal, rivali i Al Nassr (i Ronaldos), po përgatit për Messin, 35 vjeç, një kontratë identike me atë të CR7, rreth 220 milionë euro në sezon.

Do të kishte vetëm një ndryshim: Ronaldo nënshkroi për dy vjet e gjysmë, Messi duket i gatshëm të nënshkruajë vetëm për një sezon.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...