Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Projektohet transferimi i madh, sirena angleze për Kylian Mbappe

Situata te Man United është e trazuar pas intervistës të Cristiano Ronaldos duke sulmuar pronarët e klubit dhe trajnerin Erik Ten Hag. Largimi i tij në janar është i pashmangshëm, ndërsa mediet britanike kanë bërë të ditur menjëherë zëvendësuesin e portugezit.

Objektivi kryesor i Man United është Kylian Mbappe! Francezi shpesh herë është vendosur në qendër të vëmendjes për shkak të pakënaqësive që ai ka kundrejt klubit. Sipas raportimeve, në tetor 23-vjeçari ka kërkuar largimin nga Paris Saint German, ndërsa një kalim i tij te Reali i Madridit është i pamundur pas refuzimit në merkaton verore.

Drejtuesit e “Djajve të Kuq” po mundohen të përfitojnë nga situata e Mbappe me kampionët e Francës, ndërsa shtypi britanik raporton se Man United është i gatshëm të ofrojë 150 milion paund për të sjellë sulmuesin francez në Old Trafford” në merkaton e janarit.

Gjithashtu, të njëjtat raportime pretendojnë se Man United është klubi i vetëm që mund të plotësojë kërkesat financiare të Mbappe, i cili përfiton rreth 500 mijë paund në javë. Merkato e janarit do të prodhojë surpriza të shumtë, ku pa asnjë dyshim protagonistët kryesor do të jenë Cristiano Ronaldo dhe Kylian Mbappe.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...