Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Pronarët e Man. UTD bëjnë prapakthehu për shitjen e klubit, familja Glazer ka plan tjetër

Kthesë e re dhe e papritur në negociatat për shitjen e Manchester United.

Siç raportojnë media të ndryshme angleze, familja Glazer (pronarët e klubit) po mendojnë për një kthesë të bujshme dhe janë angazhuar në kërkimin e një investitori të jashtëm, një aksioner që mund t’i japin një përqindje të vogël të aksioneve dhe që mund t’i ndihmojë ata të menaxhojnë shpenzimet e klubit dhe ta mbajnë ekipin konkurrues.

Lexo edhe: 

Një vendim tronditës për ambiciet e Sir Jim Ratcliffe dhe bankierit Sheikh Jassim bin Hamad Al Thani, por edhe për tifozët, të cilët shpresonin se amerikanët do të largoheshin nga United pas 18 vitesh të trazuara.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...