Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Pronari i Chelsea-t kërkon me çdo kusht titullarin e Barçës

Pronari i Chelsea-t, Tood Boehly, ka si synim kryesor blerjen e holandezit Frenkie de Jong në merkaton e verës.

“Football Insider” raporton se me ofertën e duhur klubi i Barçës do të lëkundet e do të pranojë shitjen e mesfushorit, pasi do të çlirohej nga paga e tij e lartë, si dhe do të arkëtonte një shumë të majme parash për t’i investuar te blerjet e reja.

Boehly ishte në Barcelonë verën e kaluar për të biseduar rreth çështjeve të ndryshme të merkatos me presidentin e Barçës, Joan Laporta.

Mes dy klubeve u krye një operacion si transferimi në minutën e fundit të Aubameyang dhe kalimi i Marcos Alonsos si lojtar i lirë në “Camp Nou”.

LEXO EDHE:

Chelsea gjithashtu pati përplasje në merkato me klubin “Blaugrana” në negociatat për Koundé dhe Raphinhan, që në fund iu bashkuan gjigantëve spanjollë.

Pronari milioner i Chelsea-t u interesua në verë për mundësinë e nënshkrimit të De Jong, duke e ditur që Manchester United kishte paraqitur një ofertë.

Barça i dha atij lirinë për të negociuar me holandezin, por Frenkie vendosi të qëndronte te Barça.

Klubi “Blaugrana” tani e ka të qartë se De Jong është i patransferueshëm dhe e sheh shumë të vështirë që futbollisti të pranojë të largohet, sepse paga e tij është shumë e lartë. Gjithsesi, Boehly do ta tentojë blerjen e holandezit.

De Jong është ende në listën e dëshirave të Man. United, duke parë vështirësitë për të mbërritur te Bellingham.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...