Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Pronari i PSG-së kërkon të investojë në Premier League, Al-Khelaifi takohet me kreun e Tottenham

Al Khelaifi hedh sytë nga Italia
Al Khelaifi hedh sytë nga Italia

Pronari i Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaifi, po kërkon të investojë në një klub të Premier League.

Nasser Al-Khelaifi, i cili është president i PSG-së dhe kryetar i Katar Sports Investments, takoi Daniel Levy, kreun ekzekutiv të Tottenham Hotspur, javën e kaluar në një hotel në Londër.

Sipas raportimeve nga mediet britanike një ndodhi e tillë është mohuar nga Levy.

Megjithatë fakti që Al-Khelaifi dëshiron të investojë në Premier League nuk është mohuar, ndaj zërat për investimin e tij në një klub me nivel në Britaninë e Madhe nuk mund të hidhen poshtë.

Katar Sports Investments po shikon mundësitë e investimeve në futboll në mbarë botën dhe nëse nuk do ia arrij me Tottenham në Premier League janë klube si Manchester United apo Liverpool që po kërkojnë investitorë të rinj.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...