Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Prononcimi i Lecce-s për Dermakun: Është i rëndësishëm, por kemi alternativa të tjera

Presidenti i klubit të Lecce-s, Saverio Sticchi Damiani ka folur së fundmi për gjendjen e mbrojtësit të kombëtares shqiptare, Kastriot Dermakut, i cili iu nënshtrua një operacioni për apendicitin.

Në një intervistë për “Sololecce.it”, ai sqaroi se si do të jetë situata e mbrojtjes në skuadër në mungesë të shqiptarit.

“Më vjen shumë keq për djalin. Ai është një pjesëtar i rëndësishëm i grupit dhe po kalonte moment të mirë, por nuk jam i shqetësuar për mungesën e tij. Ne kemi alternativa shumë të vlefshme në rolin e tij si Simiç dhe Tuia. I uroj fat djalit”, -tha kreu i klubit të Lecce.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....