Serie A

Propozimi i De Laurentiis: T’i japim emrin e Maradonës, stadiumit të Napolit

Ndarja nga jeta e Diego Armando Maradonës ka dëshpëruar botën e futbollit dhe jo vetëm, ndërsa pas Argjentinës, humbja 60-vjeçarit “qahet” shumë edhe në Napoli, aty ku “El Pibe D’oro” ka shkruar historinë e klubit.

Presidenti aktual i Napolit, Aurelio De Laurentiis hodhi idenë që stadium “San Paolo” të marrë emrin e Maradonës, për t’u quajtur tani e mbrapa “San Paolo – Maradona”, ndërsa tha se do të bëjë propozimin në institucionet përkatëse.

“Një ide do t ishte që të quanim stadiumin e Napolit, ‘San Paolo-Maradona’. Do të nis menjëherë punën për këtë. Gjithashtu kam nisur kontaktet me UEFA-n, pasi gjatë ndeshjes së nesërme në Europa League ndaj Rijekës, do të doja të transmetonim imazhet e Diegos për ta kujtuar”, u shpreh De Laurentiis.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency