Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Protagonist kryesor në fitimin e titullit, Partizani “blindon” vlonjatin

Rinovim i rëndësishëm te Partizani. Kampionët e Shqipërisë kanë zyrtarizuar zgjatjen e bashkëpunimit me Arinaldo Rrapajn.

Mesfushori ofensiv nga Vlora, ka firmosur kontratën e re, që do e mbajë të lidhur me “Demat” deri në verën e vitit 2026.

Lexo edhe:

21-vjeçari është pjesë e klubit kryeqytetas prej vitit 2021. Sezonin e shkuar ishte një ndër protagonistët e fitimit të titullit me 6 gola dhe 8 asiste.

Komunikata zyrtare e Partizanit

ARINALDO RRAPAJ RINOVON ME KAMPIONËT

Mesfushori 21-vjeçar, i kuq deri në 2026

Partizani me kënaqësi njofton zgjatjen e bashkëpunimit me Arinaldo Rrapaj. 21-vjeçari dhe klubi kanë nënshkruar sot kontratën e re të vlefshme deri në 2026, me opsion rinovimi edhe për një tjetër sezon.

Rinovimi i kontratës erdhi me dëshirën e të dyja palëve, fakt i cili pasqyron më së miri besimin dhe korrektësinë e marrëdhënies Klub – Lojtar.
Një hap i cili ka konkretizuar pozitivisht të ardhmen e Rrapaj te Partizani njëkohësisht edhe kontigjent i ekipit tonë përfaqësues.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...