Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Protagonist në fitoren e Almeria ndaj Barçës, Rodrygo Ely: Na duhej një fitore e tillë!

Pas humbjes 6-2 nga Girona, Almeria u rikthye në formë duke fituar me rezultatin 1-0 ndaj kryesuesve të La Liga, Barcelonës.

Lexo edhe: 

Duke folur për mediet pas këtij takimi, një ndër protagonistët e Almeria, Rodrigo Ely, ish-mbrojtësi i Milanit, tha se kjo fitore u duhej shumë atyre.

 “Na duhej një lojë e tillë, pas asaj që ndodhi ditën e fundit. Ne punuam shumë mirë dhe duhet të vazhdojmë në këtë linjë. Ky sukses do të na japë besim, duhet të vazhdojmë të punojmë dhe të luftojmë, ka ende një rrugë të gjatë për të bërë në kampionat. I gjithë ekipi ka punuar shumë mirë,”-tha ai.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...