Serie A

Protagonisti Candreva, elozhe Icardit dhe Spallettit

Antonio Candreva ishte një nga më të mirët për Interin, në fitoren e djeshme, 1-3 ndaj Cagliarit. Mesfushori italian ishte një motor në krahun e djathtë dhe protagonist absolut në të 3 golat e zikaltërve. Gjithsesi, Candreva vlerësoi jashtëzakonisht paraqitjen e Mauro Icardit, të cilin e cilësoi një nga sulmuesit më të mirë në botë.

“Ishte një ndeshje e vuajtur, përballë një kundërshtari të fortë, por ia dolëm të marrim 3 pikët. Me Mauron flasim shpesh në stërvitje, për mënyrën se si i do pasimet. Ai është vërtetë shumë i fortë, mjafton t’i çosh topin në zonë dhe për të tjerat mendon vetë”, u shpreh Candreva.

Gjithsesi, sipas anësorit të Interit, arkitekti i vërtetë i suksesit, është trajneri i ardhur këtë verë, Luciano Spalletti, që po i drejton zikaltrit nga fitorja në fitore.

“Kemi një trajner të shkëlqyer, që punon shumë me ne dhe na thotë vazhdimisht se jemi shumë të fortë. Na ka dhënë shumë besim në vetvete dhe na ka ndihmuar të sillemi si skuadër e madhe në fushë. Tani nuk e humbim toruan as kur jemi në vështirësi dhe presim momentin tonë për të goditur kundërshtarët”, tha Antonio Candreva.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency