Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Proteston sulmuesi spanjoll: U përballëm me 12 kundërshtarë!

Ferran Torres e ka përjetuar shumë keq eliminimin e Spanjës nga Kupa e Botës. Sulmuesi i kombëtares iberike, i cili është njëkohësisht edhe “dhëndri” i trajnerit Luis Enrique, ka lëshuar akuza të forta për gjyqtarët e duelit ndaj Marokut.

120 minutat përfunduan në barazim pa gola, ndërkohë që Maroku u kualifikua falë penalltive. 22-vjeçari i Barcelonës, nuk është pajtuar aspak me gjykimin e argjentinasit Fernando Rapallini në prononcimin pas ndeshjes.

Jam i trishtuar për humbjen, nuk e meritonim eliminimin. Nuk ia dolëm t’i konkretizonim rastet e krijuara, por ndihem shumë krenar për skuadrën, nga lojtari i parë te trajneri. Nuk më pëlqen të ankohem, por kishte raste kur u përballëm me 12 kundërshtarë”, deklaroi Torres.

Lojtari ofensiv realizoi dy gola në Botërorin e tij të parë, ndërkohë që Spanjë fitoi vetëm një nga katër sfidat e zhvilluara në Katar 2022: atë ndaj Kosta Rikës (7-0) përballje ku Ferran Torres shënoi dy herë.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...