Formula 1

Provat e para të lira, Verstappen me kohën më të mirë

Max Verstappen rezultoi piloti më i shpejtë në ditën e parë të provave të lira për Çmimin e Madh të Bahrejnit, që ngre siparin e Kampionatit Botëror F1 2021. Në pistën Sakhir, holandezi i Red Bullit e ndali kronometrin në kohën prej 1’30”847, duke përforcuar idenë se RB16B është një makinë konkurruese dhe Max është i qetë.
Pas Verstappenit, sa i përket kohës më të mirë, vjen Mercedes McLaren i britanikut Lando Norris me +0”095, më pas kampioni në fuqi i botës, Lewis Hamilton me Mercedes + 0”235, spanjolli Carlos Sainz me Ferrarin +0”280 dhe finlandezi Valtteri Bottas me makinën Mercedes +0”371.

Renditja pas provave të para të lira
1 Max VERSTAPPEN Red Bull Racing1:30.847 5
2 Lando NORRIS McLaren+0.095 4
3 Lewis HAMILTON Mercedes+0.235 6
4 Carlos SAINZ Ferrari+0.280 6
5 Valtteri BOTTAS Mercedes+0.371 6
6 Daniel RICCIARDO McLaren+0.383 4
7 Yuki TSUNODA AlphaTauri+0.447 4
8 Lance STROLL Aston Martin+0.546 3
9 Pierre GASLY AlphaTauri+0.636 3
10 Sergio PEREZ Red Bull Racing+0.656 4
11 Esteban OCON Alpine+0.754 3
12 Charles LECLERC Ferrari+0.765 5
13 Antonio GIOVINAZZI Alfa Romeo Racing+0.893 4
14 Sebastian VETTEL Aston Martin+0.922 3
15 Fernando ALONSO Alpine+0.923 3
16 Kimi RÄIKKÖNEN Alfa Romeo Racing+1.015 3
17 George RUSSELL Williams+1.484 5
18 Mick SCHUMACHER Haas F1 Team+2.450 3
19 Nicholas LATIFI Williams+2.553 5
20 Nikita MAZEPIN Haas F1 Team+2.602 4

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency