Formula 1

Provat zyrtare/ Leclerc për rekord, lë pas sërish kampionin e botës

Është momenti i Charles Leclerc në Formlulën 1, pasi piloti francez i Ferrarit arriti të regjistrojë kohën më të shpejtë në provat zyrtare të Sochit në Rusi, duke siguruar “pole position”-in e katërt radhazi për këtë sezon.

Ashtu si një javë më parë në Singapor, edhe sot djaloshi francez arriti të lërë pas vetes kampionin në fuqi të botës, Lewis Hamilton, që do niset i dyti nesër dhe do të kërkojë rikthimin te fitorja që i mungon prej disa garash.

Vlen të theksohet se renditja deri në vendin e pestë, është njësoj si në Singapor, pra me Vettel që do të niset i treti, Verstappen i katërti dhe Bottas i pesti. Kujtojmë që Leclerc bëhet i pari pilot i Ferrarit, që arrin të sigurojë 4 “pole position” radhazi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency