Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Pse, akoma luan Ribery?!”, zbulohet prapaskena me presidentin e klubit

Një prapaskenë interesante ka ndodhur me Franck Ribery. Francezi i famshëm ndërpreu bashkëpunimin me Fiorentinën në muajin korrik dhe në shtatorin e kaluar firmosi me Salernitanën.

Sondazh/ Sa besoni te agjencitë imobiliare?

38-vjeçari (81 ndeshje dhe 16 gola me kombëtaren franceze) numëron dy asiste me ekipin nga Salerno deri në këtë fazë të sezonit. Agjenti i tij ka dashur ta transferojë në kampionatin brazilian.

Sulmuesi i majtë i është propozuar Cearës, teksa ekipe ka qenë përgjigja e presidentit të klubit brazilian: “Akoma luan futboll Ribery?!”.

Në prononcimin e dhënë për Globo Esporte, Robinson de Castro deklaroi: “Më morën në telefon dje dhe më ofruan mundësinë e firmosjes me Ribery. Unë as që ia kisha idenë që ai vazhdon të luajë akoma… “

[quiz-cat id=”294111″]

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...