Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Pse Cikalleshi dhe Broja? Salihi zbulon vendimin e Rejës

Ndërsa ka folur përpara ndeshjes miqësore të kombëtares me Spanjën, Hamdi Salihi tregoi pse është vendosur ky formacion.

Për emisionin “Kuqezi” ai theksoi se Reja vendosi për Cikalleshin në vend të Uzunit dhe Manajt, pasi e sheh më shumë si pikë referimi.

Pse Berisha dhe jo Strakosha? Gjithmonë bëhet e njëjta pyetje. Ata kanë të dy të njëjtin nivel. S’ka asgjë speciale pse u zgjodh Berisha.

Pse Cikalleshi dhe Broja? Jemi munduar që të bëjmë lojën tonë 3-5-2 pa u ndikuar nga kundërshtari. Duam të përmirësohemi dhe të shohim përpara. Uzuni dhe Manaj janë në formë të mirë, por Reja vendosi për Cikalleshin për një pikë referimi më shumë.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...