Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Pse rinovova”, Nagelsmann: Nuk më kërkoi vetëm Bayerni…

Julian Nagelsmann rinovoi pak ditë më parë. 36-vjeçari do të qëndrojë në pankinën e kombëtares gjermane deri në Botërorin e vitit 2026, që do të zhvillohet në SHBA, Meksikë dhe Kanada.

Drejtuesit e Bayernit tentuan ta rikthenin në Bavari, por trajneri i talentuar zgjodhi të vazhdonte bashkëpunimin me drejtuesit e Federatës Gjermane të Futbollit (DFB).

Një vendim zemre, është nder të drejtosh Kombëtaren. Mund të bëhemi burim frymëzimi për të gjithë vendin”, theksoi Nagelsmann pas rinovimit.

Lexo edhe:

Ndërkohë që së fundi ka zbuluar se nuk kërkohej vetëm nga Bayerni, por pa zbuluar emrat e klubeve që ishin gati t’i dhuronin stolin.

Nuk ishte vetëm Bayerni, kishte edhe klube të tjera që më ofruan postin e trajnerit. Gjithmonë kam patur raporte të mira me drejtuesit e Federatës. Edhe bisedimet me ta kanë qenë shumë pozitive.

Rudi Voeller më ka ndihmuar shumë, më ka mbrojtur në shumë raste. Ai ka luftuar për mua. Më telefonon dhe më shkruan shpesh.

Krijova ndjesinë se të gjithë ishin në anën time, kështu që nuk mund të mos rinovoja”, theksoi Nagelsmann.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...