Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

“Pse sheh, budalla?”, Werghost sqaron përplasjen me Messin: Të paktën, ma mësoi emrin

Çerekfinalja e Kupës së Botës mes Holandës dhe Argjentinës, ishte një nga ndeshjet më dramatike në Botërorin e Katarit. 120 minuta betejë, rekord kartonësh dhe shumë tension e përplasje gjatë dhe pas sfidës.

Argjentina iu fal penalltive për të siguruar kualifikimin, ndërkohë që Leo Messi, pasi debatoi me trajnerin Van Gaal, iu drejtuar Wout Werghost teksa sfida ishte mbyllur: “Çfarë ke që shikon? Çfarë ke që shikon? Ik andej, budalla!

Sulmuesi që luan me Besiktasin në Turqi, u fut në fushë nga stoli dhe “ringjalli” Holandën me dy golat e tij duke dërguar takimin në minutat shtesë. Werghost ka reaguar duke treguar se çfarë ndodhi mes tij dhe kapitenit të Argjentinës.

30-vjeçari i kërkoi Messit fanellën, por u përball me refuzimin dhe zemërimin e tij. “Mendoj se ai nuk e vlerësoi kërkesën time për të ndërruar fanellat, u habit disi. Kam shumë respekt për Leon, ai është më i miri ose një ndër më të mirët në histori.

Doja t’i tregoja respektin tim pas ndeshjes, por ai nuk ishte i gatshëm ta pranonte. Ishte ende i acaruar me mua. E vetmja gjë pozitive e kësaj historie është fakti që Leo tani e njeh emrin tim, e di si quhem”, deklaroi sulmuesi holandez.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...