Ligue 1

PSG, Al Khelaifi i pakënaqur nga Unay Emery

Me shumë gjasa Unay Emery nuk do të qëndojë gjatë në stolin e PSG. Sic publikon e përditshmja franceze “L’Equipe”, tekniku duket se nuk i bind më drejtuesit e klubit, të cilët nuk shohin më tek ai njeriun e duhur për vazhdimësinë për realizimin e objektivit Champions. Presidenti Naser Al Khelaifi është shumë i zhgënjyer nga trajneri spanjoll dhe performanca e ekipit gjatë ditëve të fundit, çka mund të përkthehet më zëvendësimin e tij që në muajin janar, duke ndërprerë kështu projektin e nisur me trajneri Emery. Situata duket se rëndohet edhe më shumë nga konfliktet dhe grindjet mes lojtarëve. Kujtojmë episodin mes Neymar dhe Cavanit në fillim të sezonit. Duket disi paradoksale që me gjithë mbarëvajtjen e rezultateve (PSG ka humbur vetëm dy takime ndaj Strasburgut dhe Bayernit të Mynihut), të kërkohet largimi i spanjollit.

Janë lakuar emra konrektë si pasues të Emery në stolin e skuadrës kryeqytetase, si Diego Pablo Simeone, Antonio Conte apo dhe José Mourinho, por askush prej tyre nuk mund të afrohet në janar.

To Top