Ligue 1

PSG bën ligjin, Cavani-Neymar “hakmerren” ndaj Monacos

Janë përherë ata që vendosin ndeshjet e PSG, Neymar dhe Cavani. Në mbrëmjen e principatës ndaj kampionëve në fuqi të Monacos, ligjin e bëjnë dy superyjet e kryeqytetasve që këtë sezon po tregojnë se do të jetë e vështirë që Ligue 1  të ketë konkurencë në garën për titull deri në fund të sezonit. Uruguaiani në pjesën e parë dhe braziliani në të dytën vendosën diktatin në fushën e Monacos që ngushtoi diferencën në pjesën e dytë por nuk shkoi më shumë se kaq. Dy gola që sigurojnë një vazhdimësi të frikshme për parizienët që këtë sezon numërojnë vetëm 2 barazime dhe asnjë humbje në 14 javë kampionat. Mbappe ishte ishi i madh i mbrëmjes franceze dhe ndoshta për këtë arsye sulmuesi që u rrit pikërisht në radhët e Monaco nuk arriti të shënonte. Cavani sigloi rrjetën e 16 sezonale në minutën e 19.

PSG e dominoi ndeshjen por golin e dytë e gjeti vetëm në fillimin e pjesës së dytë teksa Neymar, këtë herë ai ekzekutues i 11-metërshit, nuk fali.

Joao Moutinho dhuroi një magji të vërtetë pak minuta nga fundi por ky gol nuk i shërbeu Monacos të rikthehej në lojë pasi kryesuesit e kampionatit u larguan me 3 pikë nga sfida më e bukur e javës së 14. Kjo ishte edhe një “hakmarrje” e vogël e PSG për titullin që i rrëmbeu Monaco sezonin e kaluar.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency