Futboll

PSG bën “tris”, fiton edhe Kupën e Ligës

Pas Ligue 1 dhe Kupës së Francës, Paris Saint Germain fiton edhe Kupën e Ligës duke bërë tripletë në këtë edicion të futbollit francez. Në Stade de France, në praninë e një numri të reduktuar shikuesish, parizienët mposhtën pas goditjes së penalltive me rezultatin 6-5 Lyonin. Me kohën e rregullt dhe dy shtesat nga 15 minuta që nuk sollën asnjë gol, gjithçka u vendos nga pika e bardhë e penalltive, aty ku lojtarët e PSG shënuan të gjithë me radhë deri te penalltia e 6-të kur për Lyon gaboi Traore që u ndal nga Keylor Navas, ndërsa vulosi fitoren dhe trofeun për skuadrën e Thomas Tuchel, Sarabia. PSG fitoi për herë të 9-të në histori Kupën e Ligës, ndërkohë që Lyon humbi shansin e parë për të luajtur në kompeticionet europiane sezonin e ardhshëm, tashmë fitimi i Championsit është opsioni i vetëm për skuadrën e Rudi Garcias që kampionatin e mbylli në vendin e 7-të.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency