Ligue 1

PSG blindon brazilianin me kontratë të re, zyrtarizimi pas mbylljes së merkatos

Marquinhos do të vazhdojë të jetë pjesë e Paris Saint Germain. Klubi parizien ka nisur bisedimet me qendërmbrojtësin për rinovimin e kontratës, edhe pse kontrata e tij aktuale përfundon në vitin 2024.

Sondazh/ Sa besoni te agjencitë imobiliare?
 

Sipas mediave, duket se palët kanë arritur marrëveshjen dhe shumë shpejt 27-vjeçari, i cili është pjesë e klubit francez që nga vitit 2013, kohë kur u transferua nga italianët e Romës, do ta zgjasë kontratën e tij me francezët deri në vitin 2026. Pritet që zyrtarizimi i marrëveshjes dhe hedhja e firmës mbi kontratën e re do të bëhen publike pas mbylljes së merkatos së dimrit.

 

Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency