Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

PSG-City, duel për talentin 16-vjeçar kroat, Luka Vuskovic

Paris Saint-Germain sheh nga e ardhmja dhe po përgatit një goditje për të përforcuar skuadrën. Një emër relativisht pak i njohur, por shumë i vlerësuar nga analistët e futbollit.

Sikurse raporton “L’Equipe”, bëhet fjalë për Luka Vuskovic, qendërmbrojtësin e lindur në vitin 2007 dhe që luan me Hajdukun e Splitit.

1.93 centimetrat e tij e lejojnë të dominojë në kategoritë e të rinjve dhe në fakt ai tashmë ka shënuar nëntë gola në 22 paraqitje sezonale, dy në 4 ndeshje të Youth League, ku kroatët do të përballen me Milanin në Final Four, në prill.

Lexo edhe: 

Një talent me një të ardhme të ndritur, që me sa duket do të kërkohet nga të gjithë emrat e mëdhenj: francezët synojnë ta bllokojnë menjëherë dhe ta lënë në Kroaci për një sezon tjetër, por ka konkurrencë nga Manchester City, i gatshëm për të investuar 12 milionë euro, si dhe shumë klube gjermane.

 

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...