Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

PSG e mbyll me Pochettinon, “Le Parisien”: Ja kur zyrtarizohet largimi i argjentinasit

E ardhmja e Mauricio Pochettino te Paris Saint-Germain është kthyer në një telenovelë të vërtetë, ndërsa gjatë sezonit që u mbyll është diskutuar shpesh herë për shkarkimin e teknikut argjentinas.

Sipas raportimeve të “Le Parisien”, PSG ka rënë dakord me 50-vjeçari për të ndërprerë bashkëpunimin, një vit para skadimit të kontratës mes tyre.

Pochettino, i cili është vënë me dije për këtë kërkesë të klubit parizien prej disa kohësh tashmë, do të largohet nga PSG-ja pas një viti e gjysmë, skuadër me të cilën fitoi një titull të Ligue 1, por nuk ia doli të kishte ecuri pozitive në Champions League, ku u eliminua nga Real Madrid.

Ndërkohë, sipas raportimeve të medias franceze zyrtarizimi i ndërprerjes së kontratës pritet të bëhet këtë javë, ndërsa Galtier mund të marrë vendin e Pochettinos dhe të emërohet trajner i ri i Paris Saint-Germain.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...