Ligue 1

PSG fiton me goleadë, Tuchel ul Icardin në stol

Paris Saint Germain mposhti pa shumë vështirësi 5-0 Montpellier mbrëmjen e sotme në “Parc Des Princes”, në një sfidë që pritej të ishte shumë më e komplikuar për kryeqytetasit.

Trajneri Tuchel kishte lënë në stol Mauro Icardin, i cili nuk shënonte prej disa javësh, ndërsa në majë të sulmit luante Mbappe, i mbështetur nga Di Maria, Neymar dhe Sarabia.

Ishte pikërisht ky i fundit që shënoi golin e parë që në start të takimit, ndërsa në minutën e 17’ Bertaud komplikoi gjithçka për Montpellier, duke e lënë me 10 lojtarë në fushë, pasi u ndëshkua me karton të kuq.

Di Maria, autogol i Congre dhe Mbappe e Kurzawa në pjesën e dytë, kompletuan fitoren e thellë të kryeqytetasve, që u ngjitën në kuotën e 55 pikëve, 13 më tepër se Marseille e vendit të dytë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency