Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

PSG-Galatasary, marrëveshje për argjentinasin, Lazio “përgjon” pas dere

Pas përvojës së huazimit tek Juventusi dhe rikthimit në Paris Saint-Germain, Leandro Paredes gjithsesi vështirë se do të qëndrojë në Paris.

As ndryshimi i trajnerit (Enrique mori vendin e Galtier) nuk e avantazhon vijimin e karrierës së argjentinasit në kryeqytetin francez.

Sipas “L’Equipe”, tashmë është arritur marrëveshja mes drejtuesve të kampionëve të Francës dhe gjigantëve të turq të Galatasaray për një shitje përfundimtare mbi bazën e 6 milionë eurove.

Lexo edhe: 

Nga ana e tij, megjithatë, argjentinasi kërkoi një javë kohë për të dhënë një përgjigje.

Në sfond qëndron Lacio i Sarrit, që mbetet gjithmonë e interesuar për të bërë goditjen e madhe.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...