Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

PSG gjen formulën për të mbërritur te Kolo Muani

Paris Saint-Germain dhe Eintrachti i Frankfurtit po studiojnë mundësinë e shkëmbimit të Randal Kolo Muani me Hugo Ekitike.

Drejtuesit e klubit francez e kanë prioritet nënshkrimin me sulmuesin e Eintracht brenda kësaj merkatoje dhe kanë gjetur edhe formulën për ta arritur këtë synim.

Sipas informacioneve nga Florian Plettenberg, gazetar i Sky Germany, Hugo Ekitike (21 vjeç) mund të përfshihet në operacionin e transferimit e nënkampionit të botës në Katar 2022 në Paris (vlerësohet 80 milionë euro plus bonuset).

Lexoni edhe:

Në kushte të tilla, klubi i Bundesligës do të ishte më i prirur për të pranuar ofertën e Al Khelaifit, pasi përveç shume të konsiderueshme parash, do të kishte menjëherë edhe një zëvendësues të denjë për Muani.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...