Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

PSG gjen sulmues në Portugali, gati zyrtarizimi i 22-vjeçarit

PSG është shumë pranë nënshkrimit të parë në merkato. Bëhet fjalë për Manuel Ugarten mesfushorin uruguaianit të Sportingut të Lisbonës. Mediat protugeze bëjnë me dije se “parizienët” kanë rënë dakord për të paguar klauzolën prej 52 milionë stërlinash, ndërsa Ugarte do të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare me Paris Saint Germainn.

Ugarte ka impresionuar me paraqitjet e tij  gjatë sezonit të dytë me Sportingun e Lisbonës. Mesfushori numëron 47 ndeshje në të gjitha kompeticionet.

Lexo edhe:

Për Uruguaianin në garë ishte edhe Chelsea, por me sa duket, Paris Saint Germainn ka fituar garën dhe tani pritet vetëm zyrtarizimit i transferimit nga ana e klubit.

Ugarte iu bashku Sportingut të Lisbonës për shumë e 5 milionë stërlinave në verën e vitit 2021 nga skuadra tjetër portugeze Famalicao. Që atëherë mesfushori numëron 85 ndeshje me Sportingun e Lisbonës, ndërsa ka edhe tetë paraqitje me kombëtaren e Uruguait.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...