Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

PSG i frikshëm në merkato, projektohet dyshja Mbappe-Haaland

PSG është në rrugën e duhur për të fituar titullin e radhës në kampionat, megjithatë pengu i parizienëve mbetet triumfi në Europë. Edhe këtë sezon, francezët dështuan keqazi teksa u eliminuan nga Bayern Munich në raundin e 1/8-tave në Champions League.

Gjithsesi, presidenti Nasser Al-Khelaifi nuk ka ndërmend të heqë dorë pa e arritur objektivin e tij dhe për këtë është i gatshëm të shpenzojë sërish shuma marramendëse në merkato. Tashmë, objektivi i madh i PSG për të tentuar Champions League sezonin e ardhshëm është Erling Haaland.

Parizienët synojnë t’ia rrëmbejnë gjigandin norvegjez Manchester City duke ofruar plot 175 milionë paund. Nga PSG priten që këtë verë të largohen Neymar dhe Messi, pikërisht për t’i bërë vend bomberit të Cityt teksa në Paris ëndërrojnë dyshen Mbappe-Haaland.

Lexo edhe:

22-vjeçari është një objektiv edhe i Real Madrid, megjithatë PSG kërkon t’i paraprijë madrilenëve dhe të sigurojë sulmuesin norvegjez që në këtë sezon është konfirmuar një makineri golash duke qenë se ka realizuar 33 të tillë në 34 paraqitje në total me fanellën e anglezëve.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...