Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

PSG i mbylli “derën”, Thuram shumë pranë Atl. Madrid

PSG i ka mbyllur “derën” Marcus Thuram, i cili tashmë duket se ka një plan tjetër për të ardhmen. Didier Deschamps i besoi sulmuesit dhe e mori në Katar, por kjo duket se nuk ka mjaftuar për parizienët që ta transferojnë në Paris gjatë merkatos së janarit.

Jo vetëm kjo, por edhe forma te Borussia Monchengladbach nuk ka mjaftuar, ndërsa Thuram ka hyrë tashmë në muajt e fundit të kontratës me gjermanët.

Lexo edhe

Pas largimit të Sarabia, Galtier kërkoi një sulmues dhe klubi ishte në bisedime me lojtarin, por në fund ai nuk i ka plotësuar pritshmërit e trajnerit francez, i cili nuk e preferon as si lojtar të lirë në merkaton e verës.

Tashmë pista më e mundshme është La Liga, pasi Atletico Madrid ka avancuar në bisedime dhe me shumë mundësi Thuram do të luajë në Spanjë sezonin e ardhshëm.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...