Ligue 1

PSG i ofron Mbappe-së 30 mln euro në sezon për të rinovuar!

Dy lojtarët më të paguar në Francë janë Neymar dhe Kylian Mbappe. Listën e kryeson braziliani, teksa sulmuesi i kombetares franceze mban vendin e dytë. Mbappe përfiton një pagë që kap shumën e 25 milionë eurove në sezon. Mediat franceze zbulojnë se Mbappe ka një klauzolë me parizienët që i jep mundësi lojtarit që paga e tij të rritet nga viti në vit. Nëse momentalisht ai përfiton 25 milionë euro, në përundim të kontratës e cila skadon në 2022 Mbappe do të paguhet 26.5 milionë euro ne sezon, përfushirë këtu edhe 2,2 milionë euro si premio.

Kjo shumë do të ndryshojë nëse sulmuesi do të rinvojë kontratën. Kështu drejtuesit e klubit janë gati t’i ofrojnë yllit të kombëtares franceze një kontratë që kap shumën e 30 milionë eurove në sezon. Pavarësisht humbjeve të mëdha që ka klubi për shkak të pandemisë që arrijnë deri në 240 milionë euro, drejtuesit janë gati të bëjnë një tjetër sakrificë për të mos e humbur sulmuesin. Një gjë e tillë do të bëhet e mundur nëse dhe vetë Mbappe do të pranojë të qëndrojë në Parc des Princes. Francezi bashkë me Neymar konsiderohen si dy elementet kryesorë të projektit që ka Parisi.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency