Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

PSG-ja gati të paguajë 120 mln euro për Osimhen-in, sulmuesit i ofrohet kontratë 4-vjeçare dhe pagë shumë e lartë

Napoli është gati t’i thotë lamtumirë Victor Osimhen, i cili me shumë mundësi do të largohet nga Serie A në fund të këtij sezoni.

Mediet italiane theksojnë interesin e fortë të Paris Saint-Germain për sulmuesin nigerian, i cili sipas pikëpamjes së parisienëve duhet të zëvendësojë Kylian Mbappe, me francezin që pritet të largohet në drejtim të Spanjës.

Lexo edhe:

Klubi francez është gati të paguajë të gjithë shumën e klauzolës së lirimit të sulmuesit, vlerësuar në rreth 120 milionë euro.

PSG-ja do t’i ofrojë një kontratë 4-vjeçare dhe një pagë prej 13 milionë euro në sezon Osimhen-it.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...