Ligue 1

PSG konfirmon dyshen Neymar-Mbappe, nuk ka ndërmend t’i shesë këtë verë

Neymar dhe Mbappe janë “kryefjala” e merkatos së verës, me të parin që kërkohet nga Barcelona dhe francezin që ndiqet nga Reali i Madridit, por pavarësisht zërave që kanë qarkulluar së fundmi, të dy duket se nuk do të largohen nga Paris Saint Germain.

Sipas asaj që raporton gazeta franceze L’Equipe, dyshja e sulmit parizien do të vazhdojë aventurën te skuadra e Thomas Tuchel. Edhe pse vështirësitë financiare të shkaktuara nga Covid-19 mund të kthehen ne një problem për botën e futbollit, drejtuesit e klubit francez nuk kanë aspak ndërmend të privohen nga Neymar dhe Kilian Mbappe.

Interesimi i vazhdueshëm i Realit të Madridit për Mbappe, ka hasur në rezistencën e kreut të klubit parizien, Naser Al-Khelaifi, i cili ka qenë i prerë në përgjigjen e tij, duke u mbyllur kështu derën “mbretërove”.

Sulmuesi francez ka një kontratë me klubin që skadon në 2022-shin, ndërsa përsa i përket rinovimit, edhe pse Mbappe ende nuk është ulur në bisedime, PSG është optimiste se në fund akordi do të arrihet.

Për Neymar situata paraqitet disi më ndryshe, por rikthimi i tij te Barcelona duket i pamundur për shkak të vështirësive ekonomike që ka klubi spanjoll. Nisur nga kjo duket se edhe këtë sezon, aventura e brazilianit do të vazhdojë të jetë e fokusuar në Paris.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency