Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

PSG luan ‘tenis’, zgjidhet dilema e gjuajtësit të penalltive

Pas fitores 3-0 ndaj Bayern Munich, në Champions league, PSG ka shkatërruar Bordonë me rezultatin 6-2, në takimin e zhvilluar në ‘Parc des Princes’. Ekipi i Emery e nisi vrullshëm takimin dhe zgjidhi gjithçka në pjesën e parë, duke shënuar plot pesë herë dhe pësuar vetëm 1.

Dy herë Neymar, Cavani, Meunier dhe Draxler shënuan në pjesën e parë për vendasit, ndërsa në fillim të pjesës së dytë, ishte radha e Mbappe të shkruante emrin në listën e golshënuesve. Bordo u tregua e pafuqishme përballë sulmit vrasës të kryeqytetasve, por gjithsesi arriti të shënojë dy gola.

Në këtë takim, krahas konfirmimit të formës së shkëlqyer të PSG-së, u zgjidh edhe dilema e gjuajtësit të penalltive, çështje që shkaktoi polemika mes Neymar dhe Cavanit, në takimin ndaj Lyon. Sot braziliani gjuajti 11 metërshin dhe pasi e dërgoi në rrjetë, mori edhe përqafimet e sulmuesit uruguajan, që mesa duket ka pranuar qetësisht vendimin e klubit.

Pas tetë javëve, PSG kryeson kampionatin francez me 22 pikë, tre më tepër se Monaco e vendit të dytë.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...