Ligue 1

PSG mbush arkat, “lumë milionash” nga sponsori i ri i fanellës

Humbjet ekonomike kanë qenë të mëdha për klubin e Paris Saint Germain gjatë viteve të fundit, megjithatë e ardhmja nuk është aspak në rrezik.

Kjo pasi PSG njoftoi akordin me sponsorin e ri, që do të jetë “Qatar Airways” dhe do të derdhë në arkat e klubit kryeqytetas rreth 70 milionë euro në sezon, një shifër e konsiderueshme kjo, që do të ekuilibrojë jo pak situatën ekonomike.

Krahas saj, drejtuesit e klubit po punojnë për një sërë marrëveshjesh tregtare, që do të shtonin edhe më tej të ardhurat dhe paralelisht, synohet largimi i futbollistëve që nuk bëjnë pjesë në planet e klubit, në mënyrë që të ulen ndjeshëm zëri i pagave në buxhet.

Pas argjentinasit Di Maria, në Paris synojnë të largojnë edhe emra si Icardi, Neymar e Draxler, që kanë paga mjaft të larta, teksa lista e lojtarëve që nuk bëjnë pjesë në planet e klubit është shumë më e madhe se kaq.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1PSG
2
2
0
0
10
2
+8
6
2Lille
2
1
1
0
5
2
+3
4
3Olympique Marseille
2
1
1
0
5
2
+3
4
4Toulouse
2
1
1
0
4
1
+3
4
5Monaco
2
1
1
0
3
2
+1
4
6Lens
2
1
1
0
3
2
+1
4
7Olympique Lyonnais
1
1
0
0
2
1
+1
3
8Lorient
1
1
0
0
1
0
+1
3
9Montpellier
2
1
0
1
5
7
-2
3
10Clermont
2
1
0
1
4
7
-3
3
11Nice
2
0
2
0
2
2
0
2
12Angers SCO
2
0
2
0
2
2
0
2
13Nantes
2
0
2
0
1
1
0
2
14Brest
2
0
1
1
3
4
-1
1
15Strasbourg
2
0
1
1
2
3
-1
1
16Ajaccio
2
0
1
1
1
2
-1
1
17Rennes
2
0
1
1
1
2
-1
1
18Auxerre
2
0
1
1
3
6
-3
1
19Troyes
2
0
0
2
2
6
-4
0
20Reims
2
0
0
2
3
8
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency